Sākums  > Latvijas ūdenskritumi > Izteiksmīgākie ūdenskritumi > Abavas Rumba

Atpakaļ

Abavas Rumba

OTRS PLATĀKAIS UN OTRS POPULĀRĀKAIS ŪDENSKRITUMS LATVIJĀ

Sākums
Latvija
Ārvalstis
Izcelsme
Par lapu

****

Augstums: Par šī ūdenskrituma augstumu vienprātības nav. Tā augstums esot 0,5 m, taču ap 7 m garā posmā ūdenskrituma augstums esot 1,1 metri. Citi izmērījuši, ka tas ir 2 m augsts.
Platums: 30 - 35 metri - tiek uzskatīts par otru platāko Latvijas ūdenskritumu.
Upe: Abava
Pieejamība: Ļoti viegli, uz ūdenskritumu norāda ceļazīmes
Atrašanās vieta: Talsu rajons, Sabiles novads, Abava ap 4 km lejpus Sabiles tiltam.
Apraksts: Esmu pieredzējis, ka dažs labs ārzemnieks, kad viņu pieved pie šī pusoficiāli pasludinātā “Latvijas otra lielākā ūdenskrituma”, ir acīmredzami vīlies. Tas nav Abavas Rumbas dēļ, jo šis dabas piemineklis ir ļoti skaists. Tā drīzāk ir cilvēku uztveres problēma, jo vairumā zemju ar vārdu “ūdenskritums” saistās pavisam cita izskata piemineklis.
Abavas rumba līdzinās krāšņai krācei - pār ieslīpu Pļaviņu svītas dolomīta kāpli plūst pāri upe, kas parasti ir bagāta ar ūdeni. Pie rumbas jau gadu desmitiem pastāv populāra tūristu apmetne, te notikušas zaļumballes, dažādi citi notikumi. 1990to gadu vidū šķita, ka neorganizētais tūrisms ar atkritumiem un troksni nomāks šīs vietas burvību, taču ūdenskritumam piegulošās teritorijas īpašnieks atkal spēja padarīt to pievilcīgu. Tagad vasarās pie Abavas rumbas bieži redzēsiet ūdenstūristu nometnes, dažādus skolu pasākumus, vai vienkārši - ģimenes izbraukumā.