Ūdenskritumi ārvalstīs

Sākums > Ūdenskritumi ārvalstīs

Atpakaļ

Ūdenskritumi ārvalstīs

INTERESANTI ŪDENSKRITUMI ĀRPUS LATVIJAS

Sākums
Latvija
Ārvalstis
Izcelsme
Par lapu
Pasaules lielākie ūdenskritumi
12 grandiozu ūdenskritumu apraksti un attēli.
Pasaules augstākie ūdenskritumi
Ūdenskritumi, kuru augstums ir vismaz 300 metri.
Dabiskās terases
Dabas brīnums - avotu veidoti terasveida ūdenskritumi.
Neparasti ūdenskritumi
Prom no ikdienas...
Igaunijas ūdenskritumi
Igaunijā ir vairāki no izcilākajiem Baltijas ūdenskritumi. Šeit - 36 Igaunijas ūdenskritumu apraksti.
Nav zemes, kurā cilvēki būtu vienaldzīgi pret ūdenskritumiem. Šis dabas fenomens nav tik bīstams, kā vulkāni, jūra vai upes. Par spīti tam, daudzās pasaules tautās lielie ūdenskritumi tika uzskatīti par ļauno garu mītnes vietām - un tam nav grūti noticēt, ja gadās dzirdēt grandioza ūdenskrituma dobjo rēkoņu un milzīgo spēku, ar kādu krītošais ūdens sitas pret ūdenskrituma pamatni.
Vairāki ūdenskritumi kļuvuši par nacionālas nozīmes tūrisma industrijas objektiem. Relatīvi mierīgas un pārtikušas tūrisma industrijas “pasaulītes” ir izveidojušās ap Viktorijas, Iguasu, Niagāras, Kanaimas ūdenskritumiem. Šeit nav tik ļoti jānopūlas, iegūstot dienišķo iztiku - daba ir sagādājusi grandiozu skatu un cilvēki paši brauc to skatīties no jebkuras pasaules malas. Atliek tikai pierādīt, ka spējat palīdzēt viņiem aplūkot šo nebeidzamo krītošā ūdens straumi - un, šķiet, jūsu un jūsu bērnu nākotne ir nodrošināta...
Dažreiz iejaucas īpatnējas biznesa intereses, sagraujot daudzu cilvēku dzīves dažu citu cilvēku peļņas vajadzībām un atņemot pasaulei skaistumu. Pasaules lielākais ūdenskritums - Guaira (Brazīlija/Paragvaja) - atrodas zem Itaipu hidroelektrostacijas ūdens. Pēdējos gados maz ūdens sasniedz Tisisatas ūdenskritumu Etiopijā - ir uzcelta Tis Abajas II HES. Vairāki unikāli ūdenskritumi ir zaudēti Ugandā.
Par spīti tam, pasaulē vēl ir pietiekami daudz lielisku ūdenskritumu - mēs tikai varam novēlēt Jums vairāk iespēju tos apmeklēt un apskatīt!